GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 7063324
*
nr 706 3324
Matservis
ca 55 del, Gefle, Vinranka, Arthus Percy
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2011
kl 18:34:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/7 11:02:26
1
1.300 kr
25/7 11:26:24
2
2.000 kr
25/7 13:34:01
1
1.700 kr
25/7 13:34:54
1
2.100 kr
25/7 13:47:06
1
2.500 kr
1/8 15:37:17
3
2.300 kr
1/8 15:41:27
3
2.700 kr
1/8 18:09:49
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthus percy gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59
*
Matservis
nr 706 3324
Matservis
ca 55 del, Gefle, Vinranka, Arthus Percy
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/7 11:02:26 | 1 | 1.300 kr |
25/7 11:26:24 | 2 | 2.000 kr |
25/7 13:34:01 | 1 | 1.700 kr |
25/7 13:34:54 | 1 | 2.100 kr |
25/7 13:47:06 | 1 | 2.500 kr |
1/8 15:37:17 | 3 | 2.300 kr |
1/8 15:41:27 | 3 | 2.700 kr |
1/8 18:09:49 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthus percy gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59